AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 21 Kasim 2018 Çarsamba 18:49
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KONYAALTI HAVA DURUMU
KONYAALTI
 
Konyaaltı’nda Sokak ve Parklara Kış Bakımı
 
Konyaaltı’nda Sokak ve Parklara Kış Bakımı
 
 
Konyaaltı Belediyesi özellikle yaya kaldırımları üzerinde bulunan ağaçların çürüyen ve elektrik tellerine zarar verecek şekilde uzayan dallarını buduyor. Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kış ayında sert rüzgar ve aşırı yağmurlu günlerde tehlike oluşturan ağaçları budayarak, olası kazaların önüne geçiyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye olarak farklı bölgelerde ağaç budama işine başladıklarını, çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Ağaçların budanması konusunda halktan yoğun talep geldiğini ifade eden Başkan Böcek, “Sert rüzgar ve yağmurun dalların kırılmasına sebep olurken, yaya yollarında ve otobüslerin geçiş güzergahında aşağı sarkan dallar rahatsızlığa yol açıyordu. Elektrik hatlarına yaklaşan uçlar tehlike yaratıyordu. Ayrıca aşırı sıklaşan dallar da ağaçların nefes almasını ve düzgün gelişmesini engelliyordu. Bu nedenler ve talepler üzerine ağaç budama işine başladık. Ayrıca ağaçlara koruyucu ilaç uygulaması da yapıyoruz” dedi.
İlk olarak Siteler ve Pınarbaşı Mahalleleri’nde bulunan ağaçlardan başlanan çalışmaların ziraat mühendisleri kontrolünde yapıldığı bildirildi.
 
 
05 Aralık 2013 Perşembe - 15:26
8359 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com